УФ очищення стічних вод
Стічні води багаті на шкідливі мікроорганізми, які не видаляються в механічному та біологічному блоках очищення. Це може бути бактерії черевного тифу, вірус гепатиту А, дизентерії, яйця гельмінтів тощо.
В даний час УФ знезараження – це один з найбільш перспективних методів знезараження води, що має високу ефективність по відношенню до патогенних мікроорганізмів, що не призводить до утворення шкідливих побічних продуктів.
Основним завданням УФ знезараження є забезпечення знезараження води до нормативної якості за мікробіологічними показниками, необхідні дози вибираються на підставі необхідного зниження концентрації патогенних та індикаторних мікроорганізмів.
Стічні води, навіть якщо вони вже пройшли механічне та біологічне очищення, містять бактерії і тому не повинні скидатися у водойму, тому що патогенні мікроорганізми змінюють біоценоз водойми і роблять його небезпечним у санітарному відношенні. Для їхньої дезактивації в кінці технологічного ланцюжка очисних споруд застосовуються методи знезараження стоку.
1. Комплект постачання.
1.1. Блок знезараження води зі з’єднувальним кабелем 1 шт.
1.2. Шафа керування 1 шт.
1.3. Паспорт та Посібник з експлуатації 1 прим.
1.4. Комплект ЗІП: 1 комплект.
1.5. Пристрій промивний насос у комплекті (постачається в залежності від типу установки) 1 шт.
Найбільш ефективним можна назвати знезараження ультрафіолетовими променями. Ці промені проникають у клітини мікроорганізмів та викликають мікроструктурні зміни у молекулах ДНК.
Очищення стічних вод
В даний момент класичним способом знезараження є хлорування, але він має ряд недоліків: залишковий вміст хлору у воді, що випускається, згубно впливає на мікрофауну водойми; необхідність будівництва додаткових приміщень та придбання додаткових установок; небезпека отруєння чи вибуху; витрати на реагенти. УФ очищення стічних вод позбавлена цих мінусів. Але має свої: якість очищення води від суспензії має бути на високому рівні (тому що наявність твердих частинок у стоку, заважає поширюватися ультрафіолетовому випромінюванню на достатню глибину); велика витрата електроенергії. Що загалом не заважає широкому застосуванню даної технології.