- Просте обслуговування
- Висока компактність
- Не має аналогів у всьому світі
- Короткий термін окупності
Принцип роботи фільтрів Astrasand Піщаний фільтр з рухомим шаром – це піщаний фільтр, що постійно діє. Відсутня необхідність зупинки фільтра для регенерації, оскільки пісок постійно промивається за допомогою вузла промивки. Додаткові резервуари, насоси, клапани стають зайвими. Управління фільтром – просте та надійне.
У фільтрі немає частин, що рухаються (за винятком піску, води і повітря). Енерговитрати мінімальні, витрати на хімічні реагенти невеликі або взагалі відсутні.
Піщаний фільтр готує воду високої якості, вода, що входить, може мати дуже високий рівень забруднення.
Дані фільтри виробництва США, Швеції, Нідерландів десятками тисяч встановлені в усьому світі.
Принцип роботи фільтра Фільтр працює за принципом протитечії. Вхідна вода, яку потрібно очистити, по трубі (1) розподіляється за допомогою розподільника (2) та (3) у нижній частині фільтра та фільтрується через шар піску знизу вгору. Через греблю (5) вода подається за призначенням. Забруднений пісок опускається в нижню частину фільтра, і за допомогою спеціального пристрою, використовуючи стиснене повітря, трубою (8) подається вгору до вузла відмивання (9). При турбулентному перемішуванні частинки бруду відокремлюються від піщин. Пісок потрапляє лабіринтним каналом (10) вниз, зустрічний потік води здійснює відмивання бруду. Забруднена вода видаляється через зливний патрубок.
Очищений пісок повертається у верхню частину шару, що фільтрує (7). Таким чином, пісок рухається зверху вниз, а очищення води здійснюється через шар чистого піску (4), забезпечуючи постійний фільтраційний процес. Області застосування Ці фільтри застосовуються в багатьох галузях. Основні напрямки – водопідготовка, водовідведення, очищення оборотних вод різних технологій.
При використанні даного фільтра в технологіях контактної фільтрації відсутня потреба у спеціальних реакторах флокулоутворень. При використанні фільтрів для очищення оборотних рідин зменшується її споживання і можливе забезпечення повного контролю якості технологічної рідини. Дані фільтри надзвичайно зручні для видалення окалини та олії з технологічних вод металургійних підприємств.
Піщаний фільтр може використовуватись для остаточного очищення господарсько-побутових стоків.
При дозі реагентів (солі заліза, алюмінію) можна осаджувати фосфати. Вміст нітратів можна зменшити шляхом введення в піщаний фільтр метанолу як джерела вуглецю для життєдіяльності відповідних мікроорганізмів, тобто піщаний фільтр може бути або реактором-окислювачем органічних речовин, або денітрифікуючим біореактором.
При використанні піщаного фільтра для очищення гальванічних стоків фільтр відокремлює гідроокиси важких металів від води до дуже низьких рівнів, після чого вода може зливатися в природні водойми. Розміри та потужність Піщаний фільтр з рухомим шаром має невеликі розміри. Не потрібні додаткові ємності для чистої та брудної води, насоси зворотного промивання та потужні повітродувки. Під час здійснення контактної фільтрації відсутня стадія флокуляції.
Завдяки здатності очищати рідини з високим ступенем забруднення додаткові відстійники чи флотатори часто стають непотрібними. Використання фільтрів – багатоваріантне. Вони можуть бути встановлені як на об’єктах, що споруджуються, так і реконструюються. Існують різні габаритні розміри фільтрів, і на вимогу замовника вибирається оптимальний.
Фільтр має такі характеристики площі фільтрації – 0,7; 1,5; 3, 5 м2, висота шару, що фільтрує, в залежності від задачі варіюється від 1,0; 1,5; 2; 2,5; 4 м. Потужність фільтра змінюється від 10 до 75 м3/год.
Конструкційним матеріалом корпусу фільтра може бути сталь або нержавіюча склопластик (GRP). Комплектуючі під час постачання системи фільтрації на основі піщаних фільтрів
- Корпус фільтра
- Внутрішньокорпусні пристрої
- Пісок калібрований та відшліфований
- Система автоматики та аерації