Очищення стічних вод на спиртових заводах
Контактна інформація
Стокові води на заводах з’являються в результаті використання води в технологічних процесах промисловості. Кількість таких вод залежить від технології переробки, сировинної якості та ступеня засмічення на підприємствах. Якщо заплющити очі і не очищати воду, забруднення вплинуть максимально негативно на навколишнє середовище.
Відходи спиртового виробництва повинні пройти через процес переробки та утилізацію. Україна в цьому вже процвітає. У країні працюють очисні споруди для спиртзаводів, які дають можливість переробити всі шкідливі елементи та безпечно утилізувати стічні води або навіть повторно її застосувати.
Сировина, яка провокує забруднення
На спиртових заводах найчастіше використовують три види сировини:
Для їх підготовки та переробки застосовується досить велика кількість води, з якою потім потрібно щось робити. Підказка: очищати.
Залежно від сировини, що застосовується, виділяють кілька видів виробництв.
Крахмаловмісний вид виробництва користується водою під час:
Обидва види виробництв використовують воду в таких ситуаціях:
Після цього у використаній воді можна виявити чужорідні домішки, як органічні, так і механічні. А також — новостворену мікрофлору та речовини, що окислюються, завдаючи після масштабної шкоди.
Куди йдуть стічні води?
Існує два варіанти виведення стічних вод.
Перший — у каналізацію, призначену для відпрацьованих вод. Така рідина проходить через певну процедуру. Спочатку її охолоджують, а потім застосовують по відношенню до неї повну профілактичну дезінфекцію. В результаті чого цю воду можна використовувати повторно. Процедуру можна здійснити лише з огляду на одну умову. Така рідина не повинна забруднюватися додатковими засобами. Якщо це сталося, переходимо до другого варіанту.
Другий спосіб полягає в тому, що води відводять по мережі забруднених вод у результаті промислових процесів. Вони зазвичай виявляють високу концентрацію речовин, які схильні до бродіння і загнивання. До таких відносять і ті води, які утворилися після миття апаратури, трубопроводів та підлоги. Також цим шляхом рухаються води, які вже кілька разів були у використанні.
Як відбувається очищення?
Перший — механічне очищення. Такий вид дозволяє усунути елементи великого розміру. Для цього застосовується грати та сито (найчастіше виготовлені зі сталі).
Другий — спосіб усереднення. Установка видаляє з водних стоків домішки (органічні), жири, олії, завислі речовини, застосовуючи метод флотації. Він передбачає поділ маленьких твердих частинок, визначаючи їх відмінності у змочуваності водою.
Третій — флотація коагулянтами та флокулянтами. У цьому варіанті задіяний метод хімічної обробки, коли вода фільтрується, а бруд спливає догори у вигляді піни. Основна функція третього етапу — використання хімічних елементів, внаслідок якого відбувається відокремлення забруднень від чистої води.
Четвертий — біологічне очищення. Технологія біологічного очищення стічних вод спиртзаводів відбувається або в природних або штучно створених умовах.
Природні умови: вода насичується киснем, внаслідок чого окислюються органічні речовини.
Штучні: резервуари з дренажем та біологічна плівка з бактерій, завдяки яким відбувається окислення та очищення води.
Після проходження всіх етапів очищення, воду можна безпечно утилізувати шляхом спускання у водойми, ґрунт або повторно застосовувати в різних сферах.
Отримати безкоштовну консультацію
Для отримання більш детальної інформації зв'яжіться з нами або залиште свої контактні дані і ми обов'язково Вам передзвонимо.
Залишити заявку