Очищення стічних вод коксохімічного виробництва
Контактна інформація
Коксохімічне виробництво займається випуском кам’яновугільного коксу, коксового газу, бензолу, етилену, різних олій, смол тощо. Ці продукти можуть використовуватися як паливо або як сировина для виготовлення полімерів, синтетичних миючих засобів, пестицидів, азотних добрив і т.д. Основне завдання коксохімічного виробництва – переробка кам’яного вугілля за допомогою методу коксування. Під час таких технологічних операцій як промивання вугілля, гасіння коксу, очищення газу від сірководню, ректифікація смоли вода забруднюється переважно летючими фенолами, аміаком та смолами. Також вона характеризується підвищеними концентраціями роданідів, сульфідів, хлоридів, наявністю тіосульфатів і значенням рН від 7,1 до 8,8.
Очищення стічних вод коксохімічного виробництва складає локальних очисних спорудах (хоча іноді залежно від виробництва стоки можуть бути скинуті й у міську каналізаційну мережу без очищення) й у першу чергу пов’язані з видаленням зважених речовин, і смол.
Вода коксових цехів освітлюється від механічних домішок (часток коксу та його шламів) на відстійниках. Після чого стічна вода застосовується для гасіння коксу, а осад із відстійників використовується як паливо.
Очисні споруди для хімічних цехів мають схему, яка часто включає: освітлювачі або відстійники, фільтри для знесмолювання, аміачну колону, знесфенолюючий скрубер, установку механічного очищення, усреднитель, біохімічну установку. Після такого очищення вода скидається до міської каналізаційної мережі. Якщо потрібно більш глибоке очищення від смол, застосовуються флотаційні маслоотделители.
Поверхневі води коксохімічних заводів збираються закритою системою зливової каналізації та очищаються разом із промисловим стоком.
Отримати безкоштовну консультацію
Для отримання більш детальної інформації зв'яжіться з нами або залиште свої контактні дані і ми обов'язково Вам передзвонимо.
Залишити заявку