Очищення стічних вод гальванічного виробництва
Контактна інформація
Гальванічне виробництво – це галузь промисловості, що займається нанесенням захисних або декоративних покриттів на металеві та неметалічні вироби (цинкування, нікування, оксидування). Це вельми енергоємне виробництво, а отже дороге. Ще один мінус – це складність обробки стічних вод цехів.
Гальванічне виробництво утворює стічні води, що характеризуються високою концентрацією іонів важких металів. Для їх видалення використовують відстоювання, фільтрування, нейтралізацію, хімічне осадження, коагуляцію, сорбцію тощо.
На фото: встановлення очищення стоків на гальванічному виробництві.
Очищення стічних вод гальванічного цеху починається з утворення нерозчинних речовин з важких іонів металів. Для цього застосовують нейтралізацію (вирівнювання значення рН середовища, за допомогою додавання лугів або кислот – для даного типу стоку – гашене вапно та кальциновану соду); коагуляцію (процес укрупнення частинок забруднень внаслідок їх злипання один з одним при додаванні різних реагентів) флокуляцію (процес утворення мікрофлокул під впливом органічних флокулянтів, що додаються в воду, що обробляється).
Другий етап – це виділення нерозчинних, твердих сполук металів. Для цього застосовують відстоювання, фільтрування, центрифугування. Відстоювання проводитися на горизонтальних, вертикальних або радіальних відстійниках протягом 1,5-2 години. Ці ж сили мають вирішальну дію при очищенні стічних вод на фільтрах (резервуари із завантаженням із щебеню або графіту). А центрифуги діють з допомогою сил відцентрового прискорення.
Очищення стічних вод гальванічного виробництва може бути доповнено – сорбцією та іонним обміном. Ці методи відносять до методів доочищення. Сорбція можлива за рахунок того, що деякі матеріали (активоване вугілля, зола) здатні виділяти та поглинати забруднення зі стічних вод. Іонний обмін – це різновид сорбції. Тільки тут використовуються інші матеріали – іонообмінні смоли, глинисті мінерали. Вони можуть обмінюватись власними іонами з іонами домішок у стічній воді. Недоліки методів – необхідність регенірації завантаження та висока вартість, але такого високого ефекту очищення інші методи очищення не дають. Таким чином, ми познайомилися із сучасними методами очищення стоків гальванічних виробництв.
Отримати безкоштовну консультацію
Для отримання більш детальної інформації зв'яжіться з нами або залиште свої контактні дані і ми обов'язково Вам передзвонимо.
Залишити заявку